NESLİŞAH ABDÜLKADİR OSMANOĞLU SULTAN 89 YAŞINDA VEFAT ETTİ…

Yazdır

İBRAHİM PAZAN 

İSTANBUL (İHA) - Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın torunu Neslişah Abdülkadir Osmanoğlu (89) vefat etti. Merhume Sultan, hayattaki 13 şehzade kızından en yaşlısı ve tek ikinci kuşak padişah torunu idi. 

Dolaşım bozukluğu ve damar tıkanıklığı şikâyetleriyle bir müddet önce Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine yatırılan Neslişah Sultan bugün (30 Mayıs 2014) öğleden sonra saat 16.00’da vefat etti. 

İki sene önce vefat eden Fatma Neslişah Sultan’dan ayırdetmek için “Küçük” Neslişah Sultan olarak anılan Neslişah Abdülkadir Osmanoğlu, Osmanlı hanedan üyelerinin yurt dışına gönderilmesinden 10 ay kadar sonra 25 Aralık 1925 tarihinde Budapeşte’de doğdu. Babası Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın oğullarından Şehzade Mehmed Abdülkadir Efendi idi. Salih ve Ömer adında iki oğlu ile Ömer-Ceylan Fethiye Reda çiftinden Meziyet Dilara ve Neslişah adında iki torunu bulunan Osmanoğlu 1 Haziran 2014 Pazar günü Fatih Camii’nde öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra Karacaahmet Kabristanı’nda annesi Fatma Meziyet Hanımefendi’nin yanına defnedilecek.

Bu haber, Türkiye Gazetesi'nin 31 Mayıs 2014 tarihli nüshasında yayınlanmıştır.


Friday the 19th. Telif Hakkı © 2012 http://www.ibrahimpazan.com Her hakkı saklıdır.
Copyright 2012

©